Bezcenne zwycięstwo Znicza!

Co to był za mecz?! Co za emocje?! Na ten moment czekali wszyscy! Piłkarze, kibice, trenerzy i włodarze Klubu. Tak, tak, tak! Mamy to! 3 punkty po wczorajszym spotkaniu Znicza z beniaminkiem Sokół Ostróda zostały w Pruszkowie!

24. kolejka nie rozpoczęła się przychylnie dla Znicza. Ledwie sędzia Kukla rozpoczął spotkanie a w 5′ żółto-czerwoni stracili bramkę. Tak pechowego startu nie spodziewał się nikt. Jednak wiary i sił do walki nie stracili piłkarze i dowodem ich walki był wynik 2:1.

Pierwszą bramkę odrobił dla Znicza Mateusz Grudziński, który przyjął podanie od Machalskiego. Celny strzał oddany w 35′ pobudził naszych zawodników jeszcze bardziej. Na przerwę zawodnicy udali się z remisem 1:1.

Po przerwie trener Kobierecki od razu dokonał pierwszej zmiany. Boisko opuścił Falkowski, a na jego miejsce wszedł Gabor Grabowski. Następnie dwie bramkowe sytuacje miał Boyanga, którego jeden z oddanych strzałów bramkach Sokoła „wyciągnął” z linii bramkowej. Zwycięski gol dla Znicza wpadł w 78′. Cała akcja rozpoczęła się znów od Ow?, który wyprowadził piłkę do rzutu rożnego, a następnie Lucas dał idealną wrzutkę.

Znicz: 12. Piotr Misztal – 4. Marcin Bochenek, 3. Maciej Wichtowski, 18. Martin Baran, 8. Mateusz Grudziński – 7. Kacper Falkowski (46, 19. Gabor Grabowski), 10. Maciej Machalski (68, 17. Martin Janco), 14. Szymon Kaliniec (58, 6. Krystian Pomorski), 21. Lukáš Hrnčiar, 20. Owé Bonyanga (79, 24. Mariusz Gabrych) – 9. Maciej Firlej.

Sokół: 1. Błażej Niezgoda – 20. Michał Zimmer, 5. Krzysztof Wicki, 4. Wojciech Mazurowski, 23. Karol Turek (86, 10. Wojciech Kalinowski) – 17. Dominik Więcek (65, 9. Sebastian Rugowski), 31. Jakub Czajkowski (86, 6. Adam Dobosz), 8. Karol Żwir, 7. Paweł Brzuzy (62, 22. Łukasz Soszyński), 14. Tomasz Gajda – 21. Dawid Wolny.

żółte kartki: Kaliniec, Hrnčiar – Czajkowski, Żwir.
czerwona kartka: Lukáš Hrnčiar (90′ za drugą żółtą).

sędziował: Paweł Kukla (Kraków)