Podsumowanie rundy jesiennej

Obecnie piłkarze Znicza Pruszków są w trakcie przygotowań do rundy wiosennej. Przed nimi okres pełen intensywnych treningów, sparingów i pracy nad kondycją fizyczną oraz psychiczną. Jedyny cel na nadchodzącą rundę wiosenną jest wszystkim znany – odsunąć się od strefy spadkowej jak najdalej i nigdy tam nie wracać! Poza samymi przygotowaniami w drużynie zapowiadanych jest kilka zmian personalnych w składzie. Do ligi wracamy w ostatni weekend lutego. Pierwszy mecz rundy wiosennej rozegramy u siebie z Garbarnią Kraków.

Miniona runda jesienna to był dla Znicza niczym rollercoaster. Zwycięstwa przeplatane z porażkami i remisami – takich spotkań nie było końca.

Runda jesienna sezonu 2021/2022

1. Znicz Pruszków 1-4 Motor Lublin 31 lipca
    Mariusz Gabrych 85 – Michał Fidziukiewicz 4, 53 (k), 90, Adrian Dudziński 25

2. GKS Bełchatów 3-2 Znicz Pruszków 7 sierpnia
Dawid Flaszka 40, Waldemar Gancarczyk 47, Artur Golański 49 (k) – Bartłomiej Kręcichwost 13, Maciej Machalski 90

3. Znicz Pruszków 0-1 Lech II Poznań 13 sierpnia
Siergiej Kriwiec 33
w pierwotnym terminie przerwany po I połowie przy stanie 0-1 z powodu awarii oświetlenia / w drugim terminie (14 sierpnia, 11:00) dokończony / od 46. minuty sędziował Paweł Malec (Łódź)

9. Znicz Pruszków 3-2 Sokół Ostróda 18 września
Shuma Nagamatsu 4, Jakub Ostrowski 39, Lukáš Hrnčiar 72 – Patryk Skórecki 83, 85 (k)

10. Stal Rzeszów 3-1 Znicz Pruszków 26 września
Damian Michalik 11, 14, Andreja Prokić 47 – Mariusz Gabrych 71

11. Znicz Pruszków 2-2 Radunia Stężyca 1 października
Łukasz Kosakiewicz 42, Mariusz Gabrych 56 – Damian Piotrowski 53, Wojciech Łuczak 65

12. Wisła Puławy 1-1 Znicz Pruszków 9 października
Carlos Daniel 45 – Mariusz Gabrych 9

13. Znicz Pruszków 1-1 Olimpia Elbląg 15 października
Łukasz Kosakiewicz 40 – Kamil Wenger 79 (k)

14. Znicz Pruszków 2-0 Ruch Chorzów 23 października
Mariusz Gabrych 34, Filip Nawrocki 68 (s)

20. Lech II Poznań – Znicz Pruszków
we Wronkach / bez udziału publiczności / w pierwotnym terminie (5 grudnia, 12:00) odwołany z powodu złego stanu boiska

Zwycięstwo: 5 Remis: 8 Przegrana: 6

Ostatnie spotkanie z roku 2021 nie odbyło się z uwagi na zły stan boiska w Akademii Lecha Poznań. Mecz zostanie rozegrany w nadchodzącej rundzie wiosennej. Tym samym Znicz zakończył połowę sezonu z sumą 23 oczek na 14. miejscu w ligowej tabeli.