Fortuna Puchar Polski: MKS Ruch Wys.Maz. 0:2 Znicz Pruszków

MKS Ruch Wysokie Mazowieckie to ostatni klub z rejonu podlaskiego, który pożegnał się z walką o Puchar Polski, a tym samym nasz Znicz zapewnił sobie awans do 1/16 finału rozgrywek pucharowych.

Żółto-czerwoni zmierzyli się na wyjeździe z Ruchem Wysokie Mazowieckie, który w minionym sezonie uniknął degradacji do czwartej ligi dzięki odwołaniu rozgrywek. To nie był pierwszy mecz o puchar tego zespołu. W zeszłym tygodniu gracze Dariusza Jurczaka zwyciężyli w finale okręgu podlaskiego Pucharu Polski ze swoimi sąsiadami z  Olimpii Zambrów. Dla Znicza był to pierwszy mecz o puchar sezonu 2020/2021 i  od początku tego spotkania przeważał i wyszedł na prowadzenie po nieco ponad trzydziestu minutach gry po strzale Marcina Bochenka. Pruszkowscy  byli zdeterminowani i pokazali zdecydowanie dojrzalszą piłkę od gospodarzy. Tuż po przerwie Znicz prowadził już 2:0 za sprawą Mikołaja Szymańskiego, który w 76′ oddał strzał. Mecz zakończył się zasłużoną wygraną Znicza, obyło się bez dogrywki i rzutów karnych.

Znicz dołączył do Górnika Zabrze, Zagłębia Lubin, Świtu Skolwin i Ślęzy Wrocław, które wcześniej zapewniły sobie awans do 1/16 rozgrywek.

Znicz: 12. Piotr Misztal – 4. Marcin Bochenek, 18. Martin Baran, 3. Maciej Wichtowski, 11. Peter Drobňák – 15. Tymon Proczek (58, 14. Mikołaj Szymański), 6. Krystian Pomorski, 10. Maciej Machalski, 7. Krystian Tabara (58, 20. Jakub Zagórski), 13. Patryk Kubicki (65, 19. Marcin Rackiewicz) – 9. Dariusz Zjawiński (80, 17. Bartłomiej Faliszewski).

Bramki: Marcin Bochenek 33′, Mikołaj Szymański 76′