Lech II Poznań ? Znicz 2:2. Tylko punkt czy aż punkt?

Znicz Pruszków w niedziele zremisował na boisku we Wronkach z rezerwami Lecha Poznań 2:2. Do zwycięstwa zabrakło nam zaledwie kilku minut.

Już w 12. minucie musieliśmy gonić wynik po tym, jak do naszej siatki trafił Maksymilan Dziuba. W 25. minucie minimalnie niecelnie strzelał Shuma Nagamatsu, a następnie dwóch okazji nie wykorzystał Jakub Wójcicki.

Tuż przed przerwą z rzutu wolnego w słupek trafił Jurij Tkaczuk. Wyrównanie było coraz bliżej.

Po przerwie nasza przewaga zarysowała się jeszcze mocniej. Na efekty nie musieliśmy długo czekać. W 55. minucie płaskim strzałem z dystansu na 1:1 trafił Maciej Firlej, dla którego była to już 20. bramka w tym sezonie.

Chwilę później obrońcę w polu karnym gospodarzy nawinął Nagamatsu, ale i tym razem Japończykowi zabrakło niewiele, by cieszyć się z trafienia.

W 78. minucie na przebój poszedł Mateusz Grudziński. Solową akcję zakończył mocnym strzałem, ale kapitalną paradą popisał się Mateusz Mędrala.

Ambitna postawa Znicza została nagrodzona minutę później. Z bliska do bramki rezerw Lecha trafił Dawid Barnowski.

Niestety, ten sam zawodnik w doliczonym czasie gry sfaulował w naszym polu karnym debiutującego w II lidze 15-letniego Igora Stankiewicza i sędzia podyktował jedenastkę. Rzut karny pewnie wykorzystał Mateusz Żukowski.

Po tym naszą drużynę przed utratą trzeciej bramki uratował Mleczko, pięknie broniąc strzał Patryka Gogóła.

Piłkę meczową miał jednak Grudziński. Piłkę na strzał wyłożył mu Firlej, ale próba naszego obrońcy była bardzo niecelna.

Po tym remisie zajmujemy w tabeli czwarte miejsce mając w dorobku 53 punkty. Na dwie kolejki przed końcem do miejsca dającego bezpośredni awans tracimy pięć punktów.

Lech II Poznań: 12. Mateusz Mędrala – 2. Mateusz Żukowski, 4. Bartosz Tomaszewski, 5. Patryk Waliś, 19. Mikołaj Tudruj – 23. Jakub Antczak (61, 7. Krystian Sanocki), 8. Bruno Żołądź, 6. Tomasz Cywka (25, 21. Patryk Gogół), 15. Maksymilian Dziuba (76, 17. Maksym Czekała), 11. Filip Wilak (76, 16. Igor Stankiewicz) – 9. Norbert Pacławski.

Znicz Pruszków: 23. Miłosz Mleczko – 17. Dawid Barnowski, 3. Dmytro Juchymowycz, 5. Krzysztof Wingralek (51, 8. Tymon Proczek), 10. Mateusz Grudziński, 11. Paweł Moskwik – 6. Krystian Pomorski, 20. Jurij Tkaczuk, 18. Shuma Nagamatsu (82, 13. Mateusz Cegiełka) – 9. Maciej Firlej, 7. Jakub Wójcicki (76, 19. Patryk Czarnowski).