Prosimy o wsparcie – apel do rodziców

Drodzy Rodzice!

Jest nam niezmiernie przykro z powodu choroby, która opanowała świat! Sparaliżowała nasze codziennie obowiązki, przyjemności.. Zmieniło się wszystko! Zatrzymał się czas!

Wszyscy znaleźliśmy się w bardzo trudnej i niebezpiecznej sytuacji, a dla najmłodszych niezrozumiałej i nieprzewidywalnej. Wirus, który zapanował nad światem, dotarł także do naszej małej ojczyzny odbiera zdrowie, wpływa niekorzystnie na gospodarkę i funkcjonowanie wielu instytucji, w tym naszej Akademii.

Zaraz minie miesiąc odkąd nasi podopieczni są odcięci od swoich rówieśników, szkół i treningów. Nigdy, ale to nigdy nikt z nas nie brał pod uwagę takiego scenariusza. Nikomu z nas nigdy nie przeszła przez głowę myśl, że będą przerwane rozgrywki, boiska i szatnie będą puste, a w klubowym budynku nastanie cisza.

To razem z Wami i z dziećmi przygotowywaliśmy się do rozgrywek, intensywnie trenowaliśmy. Chcieliśmy być najlepsi. To dla Was i dla dzieci robiliśmy wszystko, by zapewnić im prawidłowy rozwój psychoruchowy. Ponad wszystko stawialiśmy wychowanie w sportowym duchu na bazie zasad fair play. 

Drodzy Rodzice, razem z Wami zdobywaliśmy szczyty i pokonywaliśmy przeszkody. To dzięki Waszemu zaangażowaniu i zdalnej pracy zdobyliśmy złotą gwiazdkę w programie Certyfikacji Szkółek Piłkarskich PZPN. Do naszej Akademi powróciła Centralna Liga Juniorów, w której mamy dwie drużyny i po raz kolejny triumfowaliśmy na pierwszym miejscu w rankingu najlepszych szkółek piłkarskich na Mazowszu, który corocznie przygotowuje Talent Warszawa.

Działalność naszej Akademii to pasmo sukcesów, nowych doświadczeń, kolejnych mądrych lekcji życia. Nie chcemy tego zaprzepaścić, nie chcemy dopuścić do zatracenia tego, co od wielu lat wspólnie z Państwem tworzymy i budujemy. Niestety sytuacja, w której się znaleźliśmy dotknęła nas równie mocno jak Was. Zaczynamy się obawiać o nasze istnienie, o przyszłość naszego dziecka, którym jest Akademia Piłkarska Znicz Pruszków.

W tym miejscu, w obecnej sytuacji zwracamy się do Państwa po pomoc i wsparcie. Ciężko jest komukolwiek przewidzieć co przyniosą kolejne tygodnie, jak będzie wyglądał sportowy świat, dlatego każde środki finansowe są dla nas bardzo ważne. Aby przetrwać kryzys, który dotknął niemalże każdą sferę gospodarki musimy utrzymać płynność finansową. Nasi trenerzy to także rodzice, dlatego mimo trudnej sytuacji nie rozwiązujemy z nimi umów, utrzymujemy wszystkie stanowiska. Liczą na nas, na dotychczasowe źródło dochodu. Martwią się nie tylko o siebie, ale i o swoją zawodową przyszłość. Aby móc przetrwać potrzebujemy Waszego wsparcia. Dlatego prosimy nie wycofujcie się z opłacania składki członkowskiej. Zawalczcie z nami o historię, którą tworzymy wraz z Waszymi dziećmi. Pomóżcie nam utrzymać naszą Akademię. Nie pozwólcie, by trud ciężkiej pracy poszedł na marne.

Wielokrotnie w naszej historii pomagaliśmy innym. W różnej formie, niejednokrotnie finansowej. Dziś wierzymy, że znane wszystkich powiedzenie „dobro powraca” na prawdę działa i tym apelem uruchomimy łańcuszek szczęścia i przetrwamy wspólnie ten trudny czas. Nie odchodźcie od nas, nie wycofujcie swoich pociech, nie składajcie rezygnacji. Znicz Pruszków to jedna wielka sportowa rodzina. Jest nas niemalże tysiąc i nie raz udowodniliśmy, że jeden za wszystkich i wszyscy za jednego! Dlatego niezależnie od napotkanych przeszkód powinniśmy trzymać się razem i walczyć o to co wspólnie zbudowaliśmy. Nie dajmy tego zburzyć!

Odkąd zostały wstrzymane treningi nasi trenerzy opiekują się zawodnikami online. Nadal ich trenują, choć odbywa się to poprzez wirtualny świat, kontakt mailowy, telefoniczny. Zawodnicy dostają zadania, które realizują w warunkach domowych, a następnie relacjonują je trenerom. Ponadto uruchomiliśmy szereg wyzwań oraz gier z nagrodami, by zachęcić dzieci do jak największej aktywności fizycznej i odciągnąć ich myśli od zagłady koronawirusa. Choć jest nam trudno dopilnować każdego i poświęcić mu zdalnie tyle samo czasu to jako Klub robimy wszystko, aby zawodnicy czuli, że jesteśmy z nimi w tym trudnym czasie, że mogą liczyć na nasze wsparcie ale przede wszystkim, że czekamy na nich w blokach startowych i nie opuszczamy Znicza. 

Każdy Trener jest dostępny dla Państwa i waszych dzieci pod numerem telefonu, adresem mailowym oraz przy pomocy innych komunikatorów. Od przyszłego tygodnia mamy w planach uruchomienie cyklu zajęć online poświęcony treningom motorycznym. Trenerzy MKS codziennie aktywizują zawodników zapraszając ich do wspólnej sportowej zabawy pod hasłem #podajdalej, której szczegóły możecie Państwo znaleźć na naszej stronie www.zniczpruszkow.com.pl oraz w mediach społecznościowych (Facebook, Instagram).

Musicie wiedzieć, że jest nam trudno patrzeć na opustoszałe boiska, szatnie, hale sportowe. Trudno jest nam się pogodzić z zaistniałą sytuacją, ograniczonym kontaktem z zawodnikami. Brakuje nam tu uśmiechniętych i gotowych do walki o zwycięstwo piłkarzy. Zarówno tych najmłodszych jak i już niemalże dorosłej młodzieży. Zdajemy sobie sprawę także z tego, że ta sytuacja wpływa negatywnie nie tylko na nasz budżet i nie tylko nas zaczynają przerastać koszta, ale prosimy dopóki jesteście Państwo w stanie opłacać składkę członkowską, to prosimy róbcie to. Jesteście naszą nadzieją na przetrwanie i pozwolenie by sztab szkoleniowy mógł czekać w blokach startowych na pierwszy gwizdek po ustaniu pandemii i z otwartymi ramionami powitać Wasze dzieci.

W myśl słów „dopóki walczysz jesteś zwycięzcą” meldujemy gotowość! Będziemy na Was czekać! 

Bądźcie zdrowi, dbajcie o siebie i wykorzystajcie ten czas ograniczeń najlepiej jak tylko potraficie ze swoimi rodzinami. 

Ze sportowym pozdrowieniem

Zarząd oraz Trenerzy Miejskiego Klubu Sportowego Znicz w Pruszkowie.

Dodaj komentarz