Szymon Królak – następca Lewandowskiego?

W sierpniu z dumą ogłosiliśmy, że wychowanek MKS Znicz – Szymon Królak został powołany na zgrupowanie Reprezentacji Polski U-15 (rocznik 2007). Nasz zawodnik po raz drugi został powołany na zgrupowanie oraz dwa towarzyskie mecze w Dublinie – Irlandia vs Polska w dniach 12 i 14 października 2021 r.

Szymon Królak mieszka w Pruszkowie, uczęszcza do Szkoły Podstawowej nr 2 w Pruszkowie. Swoje umiejętności piłkarskie szlifuje pod okiem trenera koordynatora Marcina Jasińskiego w drużynie 2007 A. Napastnik żółto-czerwonych od dwóch lat powoływany był do kadry Mazowsza w roczniku 2007. Podczas ostatnich Mistrzostw Polski (czerwiec/lipiec) zdobył z reprezentacją brązowy medal strzelając 3 bramki. Podczas Mistrzostw został zauważony przez trenera Reprezentacji U15 – Rafała Lasockiego, który zaprosił go na Letnią Akademię Młodych Orłów. Trzech zawodników z Akademii dostało powołanie na konsultacje do Kadry Polski, w tym Szymon, który wypadł tak dobrze, że dostał powołanie na oficjalny mecz międzypaństwowy. Czyli dwumecz w Dublinie.

Trener Jasiński o Szymonie „Pierwszy raz gdy zobaczyłem Szymona pomyślałem, że to chłopiec o bardzo dobrych warunkach fizycznych, ale czy umie grać w piłkę? Po pierwszym treningu zmieniłem swoje zdanie, to nie warunki fizyczne są jego atutem, a gra, technika, odwaga w rozwiązywaniu sytuacji i koleżeńskość. Przed Szymonem ciągle podnosimy poprzeczkę, uczymy go nowych wyzwań. W minionym sezonie już trenował i grał w roczniku 2006 w CLJ. W tym oprócz meczy w starszym roczniku, raz w tygodniu uczęszcza na zajęcia rocznika 2005. Jeśli nadal będzie tak pracować to wierzę w to, że będzie kolejna osobą, która bardzo szybko będzie reprezentować naszą Akademię i Klub na szczeblu centralnym i międzynarodowym.”

Czy pójdzie w ślady Lewandowskiego? Tego mu życzymy!

Dodaj komentarz