Zadanie wykonane! Znicz 1:0 Wisła Puławy

W sobotni wieczór przy Bohaterów Warszawy 4 znów rozbłysły reflektory. Do Pruszkowa przyjechała Wisła Puławy, z którą to mecz transmitowała Telewizja Polska. Obie drużyny wychodząc na murawę miały jeden cel – baraże. Znicz może już odetchnąć z ulgą, szansa na awans do I liga nie przepadła, zadanie zostało wykonane!

Od pierwszych minut spotkania widać było, że i Znicz i goście grają „mecz o życie”. Pierwsze minuty upłynęły pod znakiem pojedynczych wypadów ofensywnych obu drużyn. Goście mieli problemy z konstruowaniem akcji, dzięki czemu gospodarze szybko przejęli kontrolę. Na prawej stronie sytuacje kreował niestrudzony Dawid Barnowski, który raz po raz wchodził w pojedynki jeden na jeden..

Pierwszy strzał do siatki Puławian padł w 18 minucie. Niestety Wójcicki nie trafił w światło bramki. Po tej akcji szybko odpowiedzieli podopieczni Mariusza Pawlaka. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego do piłki dopadł Adrian Paluchowski trafiając celnie do siatki żółto-czerwonych. Był jednak spalony i sędzia nie uznał bramki.

Do szatni zawodnicy zeszli z bezbramkowym remisem. Druga połowa spotkania zdecydowanie była pod kontrolą Znicza. Na celny strzał czekali wszyscy, Znicz próbował co chwilę, aż w końca w 67 minucie Firlej wpadł w pole karne i strzałem w długi róg pokonał bramkarza gości. Gospodarze nie zaprzestali na tym prowadzeniu i walczyli jeszcze o kolejne gole. Tempo gry przyspieszały kolejne zmiany w obydwu zespołach. Na boisku kibice mogli ponownie zobaczyć po długiej przerwie Krystiana Tabarę czy silnego Patryka Czarnowskiego, który zastąpił Jakuba Wójcickiego.

Znicz Pruszków: 1. Miłosz Mleczko – 17. Dawid Barnowski, 3. Dmytro Juchymowycz, 5. Krzysztof Wingralek, 10. Mateusz Grudziński, 11. Paweł Moskwik – 6. Krystian Pomorski, 20. Jurij Tkaczuk, 18. Shuma Nagamatsu (90, 13. Mateusz Cegiełka) – 9. Maciej Firlej (89, 22. Krystian Tabara), 7. Jakub Wójcicki (81, 19. Patryk Czarnowski).

Wisła Puławy: 1. Piotr Zieliński – 27. Dominik Cheba (90, 23. Bojan Gvozdenović), 4. Wojciech Błyszko, 18. Łukasz Wiech, 21. Jakub Czajkowski (77, 37. Oskar Przywara) – 80. Dominik Banach, 10. Maciej Kona (88, 3. Robert Majewski), 74. Przemysław Skałecki, 22. Robert Janicki (77, 26. Damian Kołtański), 91. Mateusz Klichowicz (77, 67. Kamil Kargulewicz) – 87. Adrian Paluchowski.

Fotorelacja ze spotkania w naszej galerii http://zniczpruszkow.com.pl/galeria/nggallery/sezon-2021-2022-1/znicz-pruszkow-vs-wisla-pulawy-2

Dodaj komentarz