Nowy sezon, a o nim trener Mariusz Misiura

W najbliższą sobotę, ostatni dzień lipca Znicz Pruszków rozpocznie nowy sezon 2021/2022. Pierwszym rywalem jest Motor Lublin, z którym żółto-czerwoni rywalizowali już w poprzednim sezonie. I choć w obydwu klubach atmosfera jest gorąca to tym razem, wyjątkowo w Pruszkowie sztab szkoleniowy oddycha spokojnie. A dlaczego? Poza szeregiem zmian personalnych w składzie, nastąpiła zmiana szkoleniowców. Pojawiło się dwóch nowych trenerów. Dziś rozmawialiśmy z I trenerem seniorskiej kadry MKSu – Mariuszem Misiurą, który gotów poprowadzić Znicz po 3 punkty!

Trenerze, wrócił Pan do Pruszkowa po 19 latach, tym razem w roli szkoleniowca. Jakie to uczucie?

MM: Uczucie ogromnego podekscytowania i radości. Znicz był dla mnie ważnym miejscem , miałem tutaj świetny okres gry 7 bramek w jednej rundzie i dzięki temu powrót do 1 ligowej Pogoni Szczecin. Radość bo spotykam na swojej drodze znowu osoby z którymi w przeszłości współpracowałem z powodzeniem jak i nowe osoby na ważnych stanowiskach które są bardzo zaangażowane w codzienny rozwój klubu. Podekscytowanie poznając historie co się wydarzyło przez te lata w klubie ogromna chęć napisania nowej historii , pięknej historii wspólnie z wszystkimi w Zniczu Pruszków.

Obóz ciężko przepracowany, sparingi jednak nie punktowały, czego możemy się spodziewać po pierwszym ligowym meczu z Motorem?

Od pierwszego dnia pracy zależy mi na rozwoju drużyny. I nie chce żeby to były puste słowa tylko czyny w postaci większej ilości zdobytych punktów , strzelonych bramek ale tez skuteczniejszej grze w defensywie. Indywidualnie , zrobimy z sztabem wszystko co w naszej mocy żeby każdy z zawodników osiagnął lepsze liczby niż w poprzednim sezonie. Podczas okresu przygotowawczego każdy dostał podobną liczbę minut w sparingach , pracujemy bardzo dużo nad świadomością. Codziennie mamy szanse odkrywać coś czego nie wiedzieliśmy że w piłce istnieje mając na myśli lepszą organizacje gry jako jedność i indywidualnie. Musimy tylko mieć otwarty umysł i dostrzegać jak piłka się zmienia. Mam ogromny szacunek i podziw dla zawodników jak codziennie ciężko pracowali w wysokich temperaturach. Motor ? Na każdym kroku słyszę jak dużym budżetem i wysokimi wynagrodzeniami dysponuje ten klub , dobrze że na końcu spekulacji wychodzi się na boisko i tam pieniądze nie grają. Drużyna Znicza w sezonie 2021/2022 nie będzie bała się Motoru ani innej drużyny w każdym meczu będziemy grali w piłkę o 3 punkty.

Kogo zobaczymy w bramce?

MM: Mamy fajna rywalizację w bramce i myślę ze o tym kto będzie grał w meczu będzie zależało od dyspozycji w tygodniu poprzedzającym mecz. Napewno w najbliższych meczach z Motorem i w Pucharze z Lech II Janek i Piotrek zagrają po jednym meczu , później będziemy analizować i wybierać najlepszego bramkarza w danym dniu.

Czy trener planuje jeszcze jakieś transfery czy to już koniec zmian w drużynie?

MM: Jestem bardzo zadowolony z kadry jaką mam do dyspozycji. Mamy rywalizacje na wielu pozycjach. Rynek będzie jeszcze otwarty przez kilka tygodni i zobaczymy kto będzie dostępny chciałbym jeszcze jednego zawodnika uniwersalnego do ofensywnej formacji. Ale teraz najważniejsze żeby skupić się na naszych zawodnikach i zbudować drużynę która będzie skuteczną jednością.

Dziękuje i powodzenia w sobotę!

Dodaj komentarz