Pokonujemy lidera ligi! Znicz 1:0 GKS Katowice

Walka, siła, odpowiednia taktyka i wiara w siebie samych czyli recepta na pokonanie lidera ligi. Dzisiejszy wieczór w Pruszkowie otworzył 26. kolejkę eWinner 2 Liga. Jak mawiali sceptycy: przeciętny zespół z Pruszkowa będzie musiał się namęczyć, by pokonać lidera. Cóż.. o tym jak grał lider mogli przekonać się wszyscy przed telewizorami.

W dzisiejszym meczu gospodarze zdecydowanie przeważali od pierwszego gwizdka Ewy Augustyn. Byli szybsi, wykorzystywali sytuacje, przerywali akcje przeciwników i oddali więcej strzałów na bramkę. Gola dla żółto-czerwonych w 45′ zdobył Maciej Firlej, który po ostatniej kolejce znalazł się w „11” Tygodnika Piłka Nożna. Po przerwie Znicz nie spoczął na laurach i nie dał się sprowokować drużynie Arkadiusza Jędrycha, wychowanka Znicza grającego dziś w katowickich barwach. Kilka prób zdobycia punktów skutecznie przerywał Piotr Misztal, który w dzisiejszym meczu nie puścił żadnej bramki i bardzo dobrze pomagał zawodnikom z pola, co nie umknęło uwadze komentatorom podczas transmisji w TVP Sport. Znicz mógł zdecydowanie wyżej wygrać, niestety poza dobrymi sytuacjami było też kilka niewykorzystanych, w tym pojedynek sam na sam z bramkarzem Gieksy. Na szczęście 3 punkty pozostały w Pruszkowie!

O tym co dalej, co będzie się działo jutro opowiedział trener Kobierecki podczas pomeczowej konferencji:

Znicz: 12. Piotr Misztal – 4. Marcin Bochenek, 3. Maciej Wichtowski, 18. Martin Baran, 8. Mateusz Grudziński – 7. Krystian Tabara (75, 17. Martin Janco), 6. Krystian Pomorski, 21. Lukáš Hrnčiar (83, 24. Mariusz Gabrych), 10. Maciej Machalski (69, 14. Szymon Kaliniec), 20. Owé Bonyanga (75, 19. Gabor Grabowski) – 9. Maciej Firlej. 

Katowice: 1. Bartosz Mrozek – 21. Zbigniew Wojciechowski, 4. Arkadiusz Jędrych, 26. Michał Kołodziejski, 27. Danian Pawłas (84, 3. Grzegorz Janiszewski) – 10. Krystian Sanocki (59, 7. Arkadiusz Woźniak), 6. Rafał Figiel, 17. Michał Gałecki (59, 13. Bartosz Jaroszek), 14. Marcin Urynowicz (59, 11. Adrian Błąd), 23. Dominik Kościelniak – 15. Filip Kozłowski (59, 19. Piotr Kurbiel). 

żółte kartki: Bochenek, Machalski – Kozłowski, Kołodziejski, Jaroszek, Kościelniak. 

sędziowała: Ewa Augustyn (Gdańsk). 

Dodaj komentarz