Przegrana w Elblągu. ZKS Olimpia Elbląg 2:1 Znicz Pruszków

W niedzielę 10 maja Znicz Pruszków rozgrał mecz wyjazdowy. Dla naszej drużyny nie był to dobry mecz. Przegrana, słaba gra, niewykorzystane sytuacje. Mimo iż gospodarze grali w osłabieniu to żółto-czerwoni nie byli w stanie wykorzystać swojej przewagi. Pierwsza połowa, w której notabene Pruszkowiacy stracili dwie bramki taktycznie należała do nich. W drugiej zabrakło jednak sprytu i ducha walki. Nadzieję dał Marcin Bochenek, który w 71′ strzelił gola. Na tym jednym celnym strzale jednak się zakończyło.

Gospodarze byli nastawieni na wygraną. Presja i walka o utrzymanie dała im mentalną siłę, którą pokonali nasz zespół. Trener Kobierecki w wypowiedzi przed niedzielnym spotkaniem przeczuwał siłę w drużynie ZKSu, która pojawi się na murawie. Wspominał o jakże ważnej postawie mentalnej u swoich zawodników.

Znicz: 12. Piotr Misztal – 13. Marcin Bochenek, 5. Maciej Wichtowski, 18. Martin Baran, 8. Mateusz Grudziński – 7. Krystian Tabara (71, 17. Martin Janco), 14. Szymon Kaliniec, 21. Lukáš Hrnčiar (60, 6. Krystian Pomorski), 10. Maciej Machalski (60, 19. Gabor Grabowski), 15. Mariusz Gabrych (46, 20. Owé Bonyanga) – 9. Maciej Firlej.

Kolejny mecz Znicz rozegra u siebie 15 maja 2021 o godzinie 15:00. Podejmować będzie Błękitnych Stargard.

Dodaj komentarz