Radosław Majewski wraca do Znicza Pruszków! 

W CV Radka znajdziemy ponad 150 meczów w angielskiej Championship, 170 meczów w Ekstraklasie, Eliminacje Pucharu UEFA, Kwalifikacje Ligi Europy, prawie 30 meczów w greckiej ekstraklasie. To ogrom doświadczenia, którym Radek zasila drużynę pod wodzą Mariusza Misiury. Wraca też najlepszy wychowanek w historii Znicza, więc radość podwójna.

Radek od jakiegoś czasu pojawiał się na treningach naszej drużyny. Sporadycznie przychodził na pojedyncze jednostki, sprawdzał jak będzie czuć się po przebytym urazie. Na początku przygotowań do obecnej rundy wziął udział w testach wydolnościowych, które dały jeden z najlepszych wyników w drużynie. 

Zapytaliśmy Radka czy jest już w pełni sił i gotowy do rywalizacji w 1 lidze: 

Nigdy nie grałem w pierwszej lidze. To jedyna liga w Polsce w której nie grałem i będzie dobrym dopełnienie mojej kariery. Z sentymentem wracam do Znicza po 16 latach gry w innych klubach i ligach. Wracam tam gdzie zacząłem i chciałbym się dobrze zapisać w historii klubu. 

Chciałbym pokazać młodym piłkarzom że można wrócić po ciężkiej kontuzji więzadła krzyżowego do gry na dobrym poziomie. Miałem dwie już takie kontuzje, ale dzięki ciężkiej pracy wracam znów do gry na poziomie centralnym, w takiej mocnej lidze jaką obecnie jest Fortuna 1 Liga. Nie ma znaczenia co mówią wszyscy naokoło, nie ma znaczenia wiek. Wracam żeby jak najwięcej dać drużynie i pokazać wszystkim że można.

Trener Mariusz Misiura także wypowiedział się o powrocie i roli Radka Majewskiego: 

Oczekiwania kibiców są zapewne ogromne w stosunku do Radka. Wierzę, że przez swoją determinację, charakter i ogromną jakość poradzi sobie bardzo dobrze. Radek wraca do gry po poważnej kontuzji, kluczem dla nas jest teraz praca nad ścieżkami jego ruchu żeby czuł się w naszej drużynie swobodnie w każdym momencie meczu. Bardzo na niego liczymy. 

Radek, witamy ponownie w Domu! 

Dodaj komentarz