KKS Kalisz ? Znicz 1:3. Wspaniały poniedziałek!

Takie poniedziałki da się lubić! Po bardzo dobrym meczu Znicz wygrał na wyjeździe z KKS Kalisz 3:1! Walczymy dalej!

To był znakomity mecz w wykonaniu piłkarzy trenera Mariusza Misiury. Z zawsze groźnym KKS Kalisz nasi piłkarze poradzili sobie wybornie.

Pierwszą groźną sytuację stworzyliśmy w 16. minucie, gdy z pięciu metrów główkował Jakub Wójcicki. Na wielkie brawa zasłużył w tej sytuacji Maciej Krakowiak, który jakimś cudem zdołał sparować piłkę.

W 29. minucie bramkarz gospodarzy nie miał już nic do powiedzenia. Po błędzie Mateusza Gawlika futbolówka trafiła w pole karne pod nogi Macieja Firleja. Ten spokojnie przymierzył i płaskim strzałem pokonał Krakowiaka. Firlej przełamał się po tym, jak w dwóch kolejnych meczach nie wykorzystał rzutów karnych.

Gospodarze zdołali wyrównać w 41. minucie. Uczynił to Kamil Koczy strzałem z ostrego kąta. Na szczęście jeszcze przed przerwą znów byliśmy na prowadzeniu! Sędzia dopatrzył się faulu w polu karnym na Firleju. Tym razem do ustawionej na jedenastym metrze piłki podszedł Dmytro Juchymowicz i pewnie zamienił rzut karny na gola. Dla ukraińskiego obrońcy była to druga bramka w naszych barwach.

Po przerwie nie oddaliśmy inicjatywy i dążyliśmy do podwyższenia prowadzenia. W 64. minucie stuprocentową sytuację zmarnował Firlej. Próbował on mijać bramkarza, ale ten wyczuł jego intencje i wygarnął piłkę spod nóg napastnika.

Dobrą grę całego zespołu w 70. minucie ukoronował Krystian Pomorski. Pomocnik plasowanym strzałem ustalił wynik meczu.

Wygraliśmy w Kaliszu 3:1 i do Pruszkowa wracamy w dobrych humorach!

KKS 1925 Kalisz 1-3 Znicz Pruszków
Kamil Koczy 41 – Maciej Firlej 29, Dmytro Juchymowycz 45 (k), Krystian Pomorski 70

KKS 1925: 1. Maciej Krakowiak – 37. Nikodem Zawistowski (51, 17. Jakub Głaz), 26. Filip Kendzia, 3. Mateusz Gawlik, 42. Wiktor Smoliński, 77. Daniel Kamiński – 71. Kamil Koczy (75, 15. Wiktor Staszak), 14. Bartosz Gęsior (65, 9. Piotr Giel), 24. Mateusz Wysokiński, 10. Néstor Gordillo – 38. Jakub Wilczyński (75, 16. Bartłomiej Putno).

Znicz: 1. Miłosz Mleczko – 17. Dawid Barnowski (68, 13. Mateusz Cegiełka), 3. Dmytro Juchymowycz, 5. Krzysztof Wingralek, 10. Mateusz Grudziński, 11. Paweł Moskwik (60, 8. Tymon Proczek) – 18. Shuma Nagamatsu (82, 30. Wiktor Nowak), 20. Jurij Tkaczuk, 6. Krystian Pomorski – 7. Jakub Wójcicki (82, 15. Kamil Niewiadomski), 9. Maciej Firlej.

żółte kartki: Głaz – Tkaczuk.

sędziował: Sebastian Tarnowski (Wrocław).