Olimpia Elbląg ? Znicz 2:0. Nieudany wyjazd

Porażką 0:2 zakończyła się nasza wizyta w Elblągu. Tamtejsza Olimpia bardzo szybko ustawiła sobie spotkanie i do końca kontrolowała przebieg gry.

Po bardzo solidnym meczu i zwycięstwie w poprzedniej kolejce 2:0 z Wisłą Puławy, po cichu liczyliśmy na kolejny komplet punktów. W środę na wyjeździe zmierzyliśmy się z Olimpią Elbląg i… tej wyprawy nie będziemy dobrze wspominać.

Gospodarze, którzy poważnie liczą się w walce o baraże o awans do I ligi, bardzo szybko objęli prowadzenie. Już w 6. minucie moment nieuwagi defensywy Znicza wykorzystał najlepszy strzelec Olimpii Białorusin – Jan Sienkiewicz.

Niestety, 10 minut później drużyna prowadzona przez trenera Tomasza Grzegorczyka podwyższyła wynik. Piotra Misztala pokonał Marcin Bawolik.

Zaraz po wznowieniu gry w drugiej połowie mogliśmy przegrywać już 0:3, ale pojedynek z Misztalem przegrał Kamil Wenger.

Trener Mariusz Misiura w 59. minucie zdecydował się zmienić za jednym razem aż czterech zawodników. Michała Orzechowskiego, Mateusza Możdżenia, Krytiana Tabarę i Patryka Czarnowskiego zastąpili Shuma Nagamatsu, Mariusz Gabrych, Lukas Hrnciar i Marcin Bochenek. Na niewiele się to jednak zdało.

Olimpia utrzymała dwubramkowe prowadzenie do ostatniego gwizdka. Do Pruszkowa wracamy z złych humorach.

Olimpia Elbląg 2-0 Znicz Pruszków
Jan Sienkiewicz 6, Marcin Bawolik 16

Olimpia: 27. Andrzej Witan – 7. Jo?o Guilherme, 3. Łukasz Sarnowski, 10. Michał Czarny, 5. Kamil Wenger, 23. Miłosz Kałahur – 8. Hubert Krawczun (90, 25. Adrian Piekarski), 14. Marcin Czernis, 16. Bartosz Danowski – 9. Marcin Bawolik (78, 18. Denys Ostrowśkyj), 17. Jan Sienkiewicz (66, 11. Piotr Kurbiel).

Znicz: 12. Piotr Misztal – 16. Tymon Proczek, 3. Dmytro Juchymowycz, 5. Igor Lewczuk, 20. Kamil Niewiadomski, 18. Michał Orzechowski (59 Shuma Nagamatsu) – 17. Mateusz Możdżeń (59 Mariusz Gabrych), 6. Krystian Pomorski, 10. Maciej Machalski (80 Kacper Flisiuk) – 7. Krystian Tabara (59 Lukáš Hrnčiar), 2. Patryk Czarnowski (59 Marcin Bochenek).

żółte kartki: Witan, Czernis, Danowski – Lewczuk.

sędziował: Konrad Aluszyk (Toruń).