Zagłębie II Lubin ? Znicz Pruszków 1:5. Koncert!

Znicz Pruszków perfekcyjnie wywiązał się z roli faworyta i na wyjeździe rozgromił rezerwy Zagłębia Lubin aż 5:1! Poza chwilą nieuwagi w końcówce, gdy wygrana była już w kieszeni, piłkarze trenera Mariusza Misiury rozegrali mecz idealny.

Do 25. minuty mecz był dość wyrównany. Później kanonadę rozpoczęli gracze Znicza. Wynik otworzył Jakub Wójcicki. Doświadczony zawodnik, który jeszcze w poprzednim sezonie był zawodnikiem Zagłębia, skorzystał z kikus Krystiana Pomorskiego i z bliska wpakował piłkę do bramki.

Jeszcze przed przerwą Wójcicki podwyższył prowadzenie Znicza. Tym razem po mocnym strzale Jurija Tkaczuka wypluł przed siebie Kacper Bieszczad. Do futbolówki dopadł Wójcicki, który dopełnił formalności.

Po przerwie pruszkowianie nie zwalniali. W ostatnich 20 minutach spotkania strzelili kolejne trzy gole! Na 3:0, po kolejnej niepewnej interwencji Bieszczada, trafił Maciej Firlej. Chwilę później nasz napastnik miał już na koncie dublet po tym, jak celnie główkował z kilku metrów. Precyzyjnym dośrodkowaniem popisał się w tej sytuacji Pomorski. Firlej w tym sezonie zdobył już 15 bramek i cały czas jest liderem klasyfikacji strzelców eWinner II ligi.

W 80. minucie rezerwy Zagłębia dobił Paweł Moskwik. Huknął on z woleja nie do obrony.

Dopiero w 90. minucie rywale zdobyli honorową bramkę. Po faulu Miłosza Mleczki sędzia podyktował jedenastkę dla gospodarzy, którą na gola zamienił Rafał Adamski.

Mecz zakonczył się efektownym zwycięstwem Znicza 5:1. Brawa dla całej drużyny!

KGHM ZAGŁĘBIE II LUBIN 1-5 ZNICZ PRUSZKÓW

Bramki: Rafał Adamski 90 (k) – Jakub Wójcicki 25, 38, Maciej Firlej 72, 78, Paweł Moskwik 80

KGHM Zagłębie II: 1. Kacper Bieszczad – 2. Jakub Kolan, 4. Milan Posmyk, 3. Arkadiusz Woźniak, 5. Kamil Sobczak (51, 13. Michał Bogacz) – 7. Cheikhou Dieng (72, 19. Kacper Masiak), 6. Filip Kocaba (72, 16. Mateusz Kizyma), 8. Dawid Pakulski, 10. Kacper Terlecki (46, 20. Oliwier Sławiński), 11. Patryk Kusztal (81, 18. Cyprian Popielec) – 9. Rafał Adamski.

Znicz: 23. Miłosz Mleczko – 17. Dawid Barnowski, 21. Łukasz Bogusławski (81, 13. Mateusz Cegiełka), 5. Krzysztof Wingralek, 10. Mateusz Grudziński (86, 15. Kamil Niewiadomski), 11. Paweł Moskwik (81, 8. Tymon Proczek) – 18. Shuma Nagamatsu, 20. Jurij Tkaczuk, 6. Krystian Pomorski – 7. Jakub Wójcicki (76, 16. Wiktor Nowak), 9. Maciej Firlej (86, 19. Patryk Czarnowski).

żółte kartki: Posmyk, Bogacz – Bogusławski, Mleczko, Czarnowski.