Znicz – Pogoń Siedlce. Ta ostatnia niedziela!

Odliczamy godziny do ostatniego meczu sezonu 2021/22 eWinner II ligi. W niedzielę o 12:30 podejmiemy 10. w tabeli Pogoń Siedlce. Być może dojdzie do ciekawego pojedynku… między słupkami obu bramek.

Jednym z golkiperów Pogoni jest Rafał Misztal, starszy brat Piotra, który od lat z powodzeniem strzeże bramki Znicza. Wszystko zależy jednak od trenerów. W ostatnim spotkaniu z Hutnikiem Kraków (porażka 0:1) w wyjściowym składzie naszej drużyny zagrał Jan Jurczak.

Znicz vs Pogoń S. (2019 r.)

Postawienie na właściwego bramkarza w meczu przeciwko Pogoni może okazać się kluczowe. W drużynie z Siedlec występuje bowiem doskonale znany pruszkowskim kibicom Maciej Górski. 32-letni obecnie napastnik bronił barw Znicza w sezonie 2014/15 i dla naszej drużyny zdobył wtedy 15 bramek. Teraz nie zatracił swojej skuteczności i z 16 trafieniami zajmuje drugie miejsce na liście najskuteczniejszych graczy sezonu. Przegrywa tylko z Michałem Fidziukiewiczem z Motoru Lublin (19 goli).

W ogóle ofensywa jest mocną stroną naszego najbliższego rywala. W linii pomocy zagrożenie na pewno stanowić będą doświadczeni Wojciech Trochim (były zawodnik m.in. Legii Warszawa, Sandecji Nowy Sącz i Chojniczanki Chojnice) oraz Miłosz Przybecki (95 meczów i 10 bramek w Ekstraklasie; były gracz m.in. Polonii Warszawa, Zagłębia Lubin, Pogoni Szczecin i Ruchu Chorzów).

Wracając do byłych piłkarzy Znicza, podstawowym obrońcą Pogoni jest Maciej Wichtowski, który występował w Pruszkowie w sezonie 2020/21.

My będziemy chcieli powtórzyć wynik z jesieni, gdy pokonaliśmy Pogoń na boisku w Siedlcach 2:1, a bramki dla Znicza zdobyli wtedy Lukas Hrnciar i Shuma Nagamatsu. 

Ten post ma 20 komentarzy

Dodaj komentarz