Znicz ? Polonia Warszawa 1:0. Wygrana w derbach!

W bardzo trudnych warunkach przyszło rywalizować piłkarzom w meczu Znicza Pruszków z Polonią
Warszawa. W derbach Mazowsza, a zarazem hicie kolejki, górą była drużyna trenera Mariusza Misiury.
Nasz zespół wygrał 1:0 po pięknym golu Shumy Nagamatsu.

Od początku spotkania zawodnicy musieli się zmagać z opadami śniegu i dość silnym wiatrem. Trudne
warunki atmosferyczne nie ułatwiały obu drużynom konstruowania składnych akcji. W 32. minucie sprawy w swoje nogi postanowił wziąć Nagamatsu. Piłkę przed polem karnym wywalczył Jakub Wójcicki, a Japończyk popisał się precyzyjnym strzałem z dystansu, po którym skapitulował Jakub Lemanowicz. Chwilę później goście mogli wyrównać. Z bliska, z ostrego kąta strzelał Marcin Kluska, ale dobrą interwencją błysnął Miłosz Mleczko.

Po przerwie płyta boiska zrobiła się w całości biała. W 62. minucie sędzia zdecydował się przerwać mecz. Arbiter uznał, że stan przysypanego śniegiem boiska nie nadawał się do gry. Na szczęście, po zaledwie
kilku minutach i odśnieżeniu linii, spotkanie zostało wznowione.
Tuż po wznowieniu rywalizacji znów z dobrej strony pokazał się Mleczko, który nie dał się zaskoczyć próbie Pawła Tomczyka.
Wychodząc z założenia, że najlepszą obroną jest atak, nasi piłkarze w końcówce spotkania byli stroną zdecydowanie przeważającą. Polonia nie miała żadnego pomysłu na grający wysokim pressingiem Znicz i
to Lemanowicz miał ręce pełne roboty. Goście otrząsnęli się dopiero w doliczonym czasie gry. W 96. minucie kapitalną paradą popisał się
Mleczko. W sobie tylko znany sposób zdołał on przenieść piłkę nad poprzeczkę. Bez wątpienia była to interwencja meczu!
Ostatecznie udało się nam dowieźć jednobramkowe prowadzenie do ostatniego gwizdka sędziego.

Pokonaliśmy w derbach Polonię 1:0 i przeskoczyliśmy ?Czarne Koszule? w tabeli! Podopieczni trenera
Misiury w 2023 roku jeszcze nie stracili punktu i zajmują trzecie miejsce w eWinner II lidze!