Trzon drużyny zostaje w Zniczu!

Znamy nazwiska kolejnych trzech zawodników, którzy w sezonie 2023/2024 będą reprezentować barwy Znicza w rozgrywkach Fortuna 1 Ligi.

Najbardziej doświadczonym zawodnikiem żółto-czerwonych w nadchodzącym sezonie będzie Jakub Wójcicki. Kuba jest naszym wychowankiem i do osiemnastego roku życia występował w juniorskich zespołach Znicza. Po opuszczeniu Pruszkowa, Wójcicki reprezentował barwy Anprelu Nowa Wieś, Piasta Piastów i GLKS Nadarzyn, z którym w 2010 roku awansował do drugiej ligi. Następnym przystaniem Kuby był bydgoski Zawisza, w którym zdobył Puchar i Superpuchar Polski. W kolejnych latach ?Wujo? występował na najwyższym poziomie rozgrywek w barwach Cracovii, Jagiellonii oraz Zagłębia Lubin. Łącznie Kuba ma na swoim koncie 238 występów na poziomie Ekstraklasy. Do Pruszkowa powrócił w trakcie poprzedniego sezonu i od razu stał się ważnym elementem układanki trenera Misiury i wraz z Maciejem Firlejem stworzył podstawowy duet napastników.

Kolejnym zawodnikiem, który zdecydował się przedłużyć kontrakt z naszym zespołem jest Patryk Czarnowski. Ten 25-letni napastnik w poprzednim sezonie długo borykał się z kontuzjami, przez co nie mógł w pełni zaprezentować swojego talentu przed pruszkowską publicznością. Wierni fani Znicza pamiętają jednak bardzo dobrą formę Patryka z sezonu 2019/2020, kiedy to w 18 występach zdobył 8 bramek. Taka postawa zaowocowała transferem do klubu z Niecieczy, w którym wywalczył awans do Ekstraklasy. Na najwyższym poziomie rozgrywkowym Patryk wystąpił sześciokrotnie i strzelił jednego gola. Patrykowi życzymy przede wszystkim zdrowia, wtedy nie mamy wątpliwości, że będzie ważnym ogniwem drużyny w nadchodzącym sezonie.

Ostatnim z zawodników, którzy na dziś przedłużyli kontrakt jest Krystian Pomorski. To bez wątpienia najważniejszy punkt drugiej linii zespołu trenerów Misiury i Kokosińskiego. Były gracz m.in. Wisły Płock i Świtu Nowy Dwór Mazowiecki w poprzednim sezonie opuścił tylko jeden mecz (w którym nie mógł wystąpić ze względu na zawieszenie po czterech żółtych kartach), a we wszystkich pozostałych grał w pełnym wymiarze czasowym. W rundzie wiosennej pełnił funkcję kapitana żółto-czerwonych i to właśnie Krystian strzelił pięknego gola dającego awans w meczu ostatniej kolejki z Hutnikiem Kraków.

Jakub Wójcicki, Patryk Czarnowski i Krystian Pomorski podpisali kontrakty obowiązujące do zakończenia sezonu 2023/2024.

Dodaj komentarz