Robert Lewandowski najlepszym napastnikiem 2021 – Ballon D’or

  • Post category:Klub
  • Post comments:0 Komentarzy

Robert Lewandowski otrzymał wyróżnienie od „France Football” dla najlepszego napastnika w 2021 r. To jedna z dwóch nowych nagród, jakie czasopismo postanowiło przyznać na tegorocznej gali.

Plebiscyt Złotej Piłki, nazywany „Ballon d’Or” organizowany jest od 1956 r. Pierwszym laureatem został wówczas Stanley Matthews. Najczęściej po to wyróżnienie sięgali niemieccy i holenderscy zawodnicy. Rekordzistą jest Leo Messi. W ubiegłym roku zrezygnowano z wyboru najlepszego piłkarza, co tłumaczono wydarzeniami związanymi z pandemią koronawirusa.

Robert Lewandowski / źródło gol24.pl

– Muszę powiedzieć, że jestem bardzo dumny, że tu jestem, po trudnym okresie pandemii. Zawsze jestem gotowy, by strzelać gole i że dzięki temu wygramy mecz. Wszystko, co robie, gdy zdobywam bramki, to wymaga oddania szacunku mojemu trenerowi i zespołowi — powiedział po otrzymaniu nagrody Lewandowski.

W tym roku jednym z głównych faworytów do zdobycia Złotej Piłki, a więc najbardziej prestiżowej nagrody dla piłkarza, był Robert Lewandowski. Polski napastnik przez ostatnie miesiące spisuje się rewelacyjnie. Zdobył już 64 bramki.

Lionel Messi po raz siódmy w karierze sięgnął po najbardziej prestiżową piłkarską nagrodę indywidualną na świecie. Robert Lewandowski, zgodnie z przewidywaniami, zajął w tegorocznym plebiscycie 2. miejsce. Argentyńczyk po wygranej zwrócił się bezpośrednio do Polaka i docenił jego osiągnięcia.

– Prawda jest taka, że to niesamowite znowu być tutaj. W ostatnich latach była niepewność, co się będzie ze mną dalej działo. Nie wiedziałem, czy nie zakończę kariery. Ale ostatecznie trafiłem do Paryża i jestem bardzo szczęśliwy. Wciąż mam chęć sięgać po nowe wyzwania — powiedział Messi po przyznaniu nagrody.

Zwrócił się także bezpośrednio do Roberta Lewandowskiego: – Uważam, że powinieneś otrzymać Złotą Piłkę w poprzednim roku. Wszyscy wiemy, że byłeś najlepszy i mam nadzieję, że France Football ci ją da, ponieważ zasługujesz na to, by mieć ją też u siebie.

Dodaj komentarz