Znicz ? KKS Kalisz 2:0. Pokonali niepokonanych!

Mamy to! Znicz Pruszków pokonał w sobotę na własnym stadionie zespół wicelidera eWinner II ligi KKS Kalisz 2:0. Podopieczni trenera Mariusza Misiury w tym sezonie u siebie wciąż nie stracili punktu!

Do Pruszkowa KKS przyjechał jako zespół niepokonany w eWinner II lidze. Szybko jednak goście mieli pod górkę. W 9. minucie ładnie o piłkę w polu karnym powalczył Tymon Proczek, a w zamieszaniu najlepiej odnalazł się Mateusz Cegiełka. Były gracz Chojniczanki Chojnice huknął z woleja nie do obrony! Dla 20-latka był to premierowy gol w naszym klubie.

W 15. minucie powinno być 2:0. Idealnie z prawej strony piłkę dograł Dawid Barnowski, a Shuma Nagamatsu z najbliższej odległości trafił w dobrze ustawionego bramkarza.

Od tego momentu inicjatywę przejęli przyjezdni, którzy co prawda prowadzili grę, ale niewiele z tego wynikało. Defensywa Znicza była czujna.

Po przerwie KKS nadział się na kontrę. Na dwa razy piłkę podawał Krystian Pomorski, a prowadzenie Znicza podwyższył niezawodny Maciej Firlej, dla którego była to już siódma bramka w tym sezonie!

Były napastnik Motoru Lublin ustalił wynik spotkania. Co ciekawe, posiadanie piłki 75% – 25% przemawiało na korzyść gości, ale praktycznie ani razu poważnie nie byli oni w stanie poważnie zagrozić bramce skupionego na swojej robocie Piotra Misztala.

Po 10 rozegranych meczach Znicz jest już czwarty w tabeli!

Znicz: 12. Piotr Misztal – 17. Dawid Barnowski, 21. Łukasz Bogusławski (87, 22. Krystian Tabara), 3. Dmytro Juchymowycz, 16. Mateusz Grudziński, 11. Paweł Moskwik – 7. Tymon Proczek (65, 30. Wiktor Nowak), 6. Krystian Pomorski, 13. Mateusz Cegiełka, 18. Shuma Nagamatsu – 9. Maciej Firlej (90, 14. Kacper Flisiuk).

KKS: 1. Maciej Krakowiak – 37. Nikodem Zawistowski, 26. Filip Kendzia, 3. Mateusz Gawlik, 6. Kasjan Lipkowski, 71. Kamil Koczy (65, 19. Piotr Zmorzyński) – 11. Michał Borecki (80, 38. Jakub Wilczyński), 23. Adrian Łuszkiewicz, 24. Mateusz Wysokiński (80, 15. Wiktor Staszak), 10. Néstor Gordillo (84, 7. Patryk Soboczyński) – 9. Piotr Giel.

żółte kartki: Nagamatsu, Pomorski – Wysokiński, Giel, Wilczyński.

sędziował: Karol Iwanowicz (Lublin).