Znicz ? Motor Lublin 1:2. Bolesna porażka

W sobotę do Pruszkowa przyjechał Motor z Lublina. Znicz, choć całą drugą połowę grał z przewagą jednego zawodnika, przegrał u siebie 1:2. Porażka boli, bo nasza drużyna miała wiele okazji na bardziej okazały dorobek.

W 23. minucie Znicz mógł objąć prowadzenie. Piłka odbiła się od stojącego tuż przed bramką Jakuba Wójcickiego, ale refleksem popisał się bramkarz gości Łukasz Budziłek. Dobitka Mateusz Grudzińskiego była niecelna. Chwilę później Grudziński znów stanął przed szansą, ale i tym razem trafił tylko w boczną siatkę.

Niestety, w 38. minucie Motor objął prowadzenie. Miłosza Mleczkę pokonał niepilnowany w polu karnym Michał Król.

Tuż przed przerwą mieliśmy najlepszą możliwą okazję do wyrównania. Piłkę ręką we własnym polu karnym zagrał Marcel Gąsior i sędzia wskazał na ?wapno?. Dodatkowo obrońca Motoru obejrzał drugą żółtą kartkę i musiał opuścić boisko.

Do ustawionej na jedenastym metrze piłki podszedł Maciej Firlej. Najlepszy strzelec eWinner II ligi posłał piłkę… obok bramki.

Po przerwie Znicz ruszył do zmasowanego ataku. Najpierw bombę Wójcickiego obronił Budziłek, a w następnej akcji piłka po strzale głową Grudzińskiego trafiła w słupek.

W końcu Grudziński się wstrzelił! W 57. minucie zdążył ze skuteczną dobitką po tym, jak strzał Patryka Czarnowskiego obronił Budziłek.

Remis nas nie zadowalał. W kolejnej akcji bramkarz Motoru jakimś cudem obronił nogami strzał Pawła Moskwika.

W 78. minucie znów strzelał Moskwik. Huknął zza pola karnego. Futbolówka przeleciała tuż nad poprzeczką.

I kiedy wydawało się, że gol dla Znicza jest tylko kwestią czasu, zabójczy cios zadali grający w osłabieniu goście. Rezerwowy Filip Wójcik przedarł się prawą stroną pola karnego i strzałem przy bliższym słupku zaskoczył Mleczkę.

W doliczonym czasie gry szansę na wyrównanie miał jeszcze Wójcicki, ale główkował minimalnie niecelnie. Chwilę później sędzia zagwizdał po raz ostatni i pozostał nam ogromny niedosyt.

Znicz Pruszków 1:2 Motor Lublin

?? Mateusz Grudziński 67?- Michał Król 38?, Filip Wójcik 83?

? Znicz Pruszków: 23. Miłosz Mleczko – 17. Dawid Barnowski (64, 8. Tymon Proczek), 5. Krzysztof Wingralek, 3. Dmytro Juchymowycz (64, 19. Patryk Czarnowski), 10. Mateusz Grudziński, 11. Paweł Moskwik (90, 30. Wiktor Nowak) – 13. Mateusz Cegiełka (46, 18. Shuma Nagamatsu), 20. Jurij Tkaczuk, 6. Krystian Pomorski – 7. Jakub Wójcicki, 9. Maciej Firlej.

? Motor Lublin: 53. Łukasz Budziłek – 21. Sebastian Rudol, 4. Przemysław Szarek, 25. Bartosz Zbiciak (59, 14. Maksymilian Cichocki), 15. Jakub Staszak – 26. Michał Król (73, 7. Mariusz Rybicki), 22. Kamil Wojtkowski (46, 17. Filip Wójcik), 55. Marcel Gąsior, 10. Rafał Król, 24. Filip Luberecki (73, 13. Mikołaj Kosior) – 19. Kacper Wełniak (59, 27. Dawid Kasprzyk).