Znicz ? Siarka Tarnobrzeg 0:2. Kolejne potknięcie…

Nie tak to miało wyglądać… W 18. kolejce eWinner II ligi do Pruszkowa przyjechała znajdująca się w strefie spadkowej Siarka. Niestety, po raz drugi w tym sezonie to ekipa z Tarnobrzega mogła się cieszyć z kompletu punktów. Przegraliśmy 0:2.

Na inaugurację sezonu 2022/23 Siarka niespodziewanie wygrała u siebie ze Zniczem aż 4:0. W piątek naszych piłkarzy nie trzeba było dodatkowo motywować. Każdy z podopiecznych trenera Mariusza Misiury chciał się zrewanżować za porażkę z pierwszej kolejki.

Nieźle w mecz wszedł Wiktor Nowak. Dwa razy groźnie strzelał na bramkę gości, ale w obu przypadkach skutecznymi interwencjami popisywał się Wojciech Muzyk.

Wydawało się, że na przerwę zejdziemy przy bezbramkowym wyniku, jednak tuż przed końcem pierwszej połowy sędzia podyktował rzut karny dla Siarki po faulu Jakuba Wójcickiego na Ołeksandrze Jacence. Do jedenastki podszedł Bartosz Sułkowski, który… trafił w słupek. Pech chciał, że odbita piłka trafiła pod nogi Marcina Stefanika, który nie zmarnował takiej okazji.

Od razu po przerwie trener Misiura dokonał trzech zmian. Na boisku pojawili się Krzysztof Wingralek, Patryk Czarnowski i powracający po kontuzji Shuma Nagamatsu.

Znicz przycisnął rywali. Prowadziliśmy grę na połowie Siarki. W 61. minucie minimalnie niecelnie główkował Mateusz Grudziński.

Około 70. minuty gra znów się wyrównała i to przyjezdni mieli swoje okazje. Po jednym ze strzałów piłkę zmierzającą do naszej bramki wybił z linii Nagamatsu.

Musieliśmy postawić wszystko na jedną kartę. W doliczonym czasie gry mogliśmy wyrównać, ale z bliska futbolówkę nad poprzeczką posłał Kamil Niewiadomski.

Rzuciliśmy wszystkie siły do ataku. Wykorzystali to gracze Siatki, którzy w samej końcówce skutecznie nas skontrowali i na 2:0 podwyższył Cezary Stańczyk.

Znicz Pruszków 0-2 Siarka Tarnobrzeg
Marcin Stefanik 44′, Cezary Stańczyk 90′

Znicz: 12. Piotr Misztal – 7. Tymon Proczek, 20. Jakub Wójcicki (46, 5. Krzysztof Wingralek), 3. Dmytro Juchymowycz, 16. Mateusz Grudziński, 11. Paweł Moskwik (75, 15. Kamil Niewiadomski) – 6. Krystian Pomorski, 30. Wiktor Nowak (46, 18. Shuma Nagamatsu), 13. Mateusz Cegiełka (75, 10. Patryk Skórecki) – 8. Mateusz Możdżeń (46, 19. Patryk Czarnowski), 9. Maciej Firlej.

Siarka: 33. Wojciech Muzyk – 16. Wojciech Bieniarz, 37. Michał Bierzało, 11. Marcin Stefanik – 97. Piotr Kwaśniewski, 6. Marcel Tyl, 10. Lukáš Hrnčiar (56, 25. Szymon Kaliniec), 9. Dawid Bałdyga (87, 3. Cezary Stańczyk), 7. Ołeksandr Jacenko (79, 8. Iván Agudo), 20. Bartosz Sulkowski – 28. Kamil Adamek (56, 13. Krzysztof Zawiślak).