Zwycięstwo z przedstawicielem cypryjskiej ekstraklasy!

Żółto-czerwoni wygrali pierwszy mecz kontrolny przed inauguracją sezonu Fortuna 1 Ligi. Zespół trenera Mariusza Misiury pokonał cypryjską Karmiotissę Pano Polemidion 3:1 (0:1). Bramki dla naszej drużyny zdobywali Tymon Proczek, Shuma Nagamatsu i Krystian Tabara.

Dziesiąty zespół poprzedniego sezonu cypryjskiej ekstraklasy, czyli zespół Karmiotissa Pano Polemidion był kolejnym rywalem naszego Znicza w meczach sparingowych przez zbliżającym się wielkimi krokami sezonem Fortuna 1. Ligi. Mecz odbył się na boisku przy Hotelu Sielanka w Warce, gdzie Cypryjczycy przygotowują się do nadchodzącego sezonu rodzimej najwyższej klasy rozgrywkowej.

Od początku spotkanie toczone było w bardzo wysokim tempie ? można było zauważyć intensywność oraz jakość obu zespołów. Obie drużyny tworzyły sobie dogodne okazje. W 38. minucie do rzutu wolnego podszedł reprezentant Mołdawii Nicolae Milinceanu i bezpośrednim strzałem pokonał naszego golkipera. W pierwszej połowie nie było nas stać na wyrównanie i zeszliśmy do szatni z wynikiem 0:1.

W drugiej części spotkania obraz gry uległ zmianie i widać było coraz większą dominację żółto-czerwonych. Stworzyliśmy sporo groźnych sytuacji, jednak brakowało skuteczności w wykańczaniu akcji podbramkowych. Worek z bramkami rozwiązał się w 68. minucie po strzale Tymona Proczka. Zdobyta bramka dała nam jeszcze więcej wiatru w żagle i po kolejnych dwóch minutach wyszliśmy na prowadzenie po golu Shumy Nagamatsu. Kropkę nad i postawił w 78. minucie Krystian Tabara, a do końca meczu kontrolowaliśmy boiskowe wydarzenia i nie pozwoliliśmy zespołowi z Cypru na stworzenie zagrożenia pod naszą bramką.

Ten mecz udowodnił, że ciężka praca naszego sztabu szkoleniowego podczas okresu przygotowawczego przynosi zamierzony efekt, a drużyna z każdym kolejnym meczem robi postęp i gra wygląda coraz lepiej. Przed nami jeszcze jeden mecz sparingowy, w którym zmierzymy się z Polonią Warszawa. Szczegóły dotyczące tego starcia podamy w najbliższym czasie.

Skład z dzisiejszego meczu: Miłosz Mleczko – Marcel Krajewski, Dmytro Juchymowycz, Filip Kendzia (62′ Mateusz Grudziński), Wojciech Błyszko, Paweł Moskwik (46′ Jakub Wawszczyk) – Krystian Pomorski (62′ Wiktor Nowak), Jurij Tkaczuk, Shuma Nagamatsu – Jakub Wójcicki (62′ Patryk Czarnowski), zawodnik testowany.

W II połowie grali także: Tymon Proczek, Krystian Tabara, Maksymilian Brejnak, Szymon Jannasz