Ruch Chorzów ? Znicz 2:0. Krótka przygoda w Pucharze Polski

Nie udał się naszym piłkarzom wyjazd do Chorzowa na mecz z tamtejszym Ruchem w rundzie wstępnej Pucharu Polski. ?Niebiescy? wygrali 2:0.

Ruch to tegoroczny beniaminek I ligi. W poprzednim sezonie mierzyliśmy się z 14-krotnym mistrzem Polski w eWinner II lidze. Były to dla nas całkiem udane starcia: u siebie wygraliśmy 2:0, natomiast na wyjeździe padł bezbramkowy remis. Tym jednak razem w zdecydowanie lepszych humorach z murawy schodzili piłkarze Ruchu.

Pierwsza połowa długo był bardzo wyrównana. Świeżo upieczony pierwszoligowiec nie był w stanie poważnie zagrozić bramce Piotra Misztala. Wydawało się, że czyste konto uda się naszej drużycie dowieźć do przerwy. Niestety, w 42. minucie fantastycznym strzałem zza pola karnego popisał się doświadczony Tomasz Foszmańczyk. ?Niebiescy? objęli prowadzenie.

Jeszcze przed końcem pierwszej połowy Misztal uratował nasz zespół przed stratą drugiej bramki, kapitalnie broniąc strzał Mateusza Winciersza.

Tuż po wznowieniu gry po przerwie gospodarze nie wykorzystali rzutu karnego. Obok bramki strzelił Artur Pląskowski.

Wynik w 63. minucie ustalił Mikołaj Kwietniewski. Z awansu do kolejnej rundy Pucharu Polski mogli się cieszyć ?Niebiescy?.

Wkrótce, już w lidze, czeka nas kolejny wyjazd. 30 lipca o 18:00 zagramy w Kołobrzegu z miejscową Kotwicą.